اخبار معاونت

1402/5/29 یکشنبه گراميداشت روز ملي تشكل‌ها و مشاركت‌هاي اجتماعي به مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، نشست نمایندگان تشکل‌های محیط‌ زیستی شهرستان رامسر با حضور مدیر اجرایی مرکز منطقه رامسر در مرکز و غرب آسیا، شهردار رامسر، رییس اداره حفاظت محیط زیست رامسر و جمعی از فعالان اجتماعی مدیران و کارشناسان شهرستان برگزار شد. رضا زمانی، مدیر اجرایی مرکز منطقه رامسر در مرکز و غرب آسیا در نشست هم‌اندیشی تشکل‌های مردمی که روز دوشنبه ۲3 مرداد ماه به مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی در محل مرکز منطقه رامسر در مرکز و غرب آسیا برگزار شد، ضمن تبریک این روز به نمایندگان تشکل‌های حاضر در جلسه از تلاش‌های آنان در عرصه‌های مختلف محیط زیست تقدیر کرد. وی ضمن ارائه سیاست ها، وظایف و برنامه های مرکز، به اهمیت مشارکت و فعالیت های تشکل های غیردولتی اشاره نمودند. در ادامه علی امینی شاد شهردار رامسر ضمن تبریک این روز استفاده از ظرفیت تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، را نشان از توجه به تشکل ها و سازمان های مردم نهاد دانسته که در مدیریت شهری، توانمندی جامعه در جهت مشارکت و افزایش سرمایه های اجتماعی مورد توجه می باشد و از این پتانسیل استفاده می شود.

در این نشست حاضرین هر یک به بیان دغدغه ها و خواسته های زیست محیطی خود پرداختند و در پایان از زحمات سازمان های مردم نهاد با اهدای گل و لوح سپاس، توسط مدیر مرکز و شهردار رامسر تجلیل بعمل آمد.

همچنین در پایان مراسم ازاقدامات مثبت و نگاه علمی مدیریت شهری با هدف شناساندن اهمیت ملی و بین المللی مرکز کنوانسیون رامسر در سطح شهر و ...نصب المان های مرکز، مزین نمودن شهر به پرچم های کنوانسیون رامسر، برگزاری آیین گرامیداشت روز تالابها و سایر اقدامات، تجلیل بعمل آمد .

مردم رامسر و بالاخص دغدغه مندان حفظ محیط زیست در این شهر، همواره متوجه اهمیت میزبانیِ پیمانی مهم و بین المللی برای حفاظت از تالاب ها و گونه های جانوری مربوط به آن موسوم به "کنوانسیون رامسر" بوده و نهایت کوشش خود را برای برداشتن قدم هایی کارآمد در راستای اهداف این پیمان به کار بسته اند.
 
بيشتر